ILMOITTAUTUMINEN / REGISTRATION (-> 29.10.2016)
Ilmoittautumis lomake / Registration form

TULOKSET / RESULTS

Avoin sarja / Open class

Debutant sarja / Apprentice class

AIKATAULU HELSINKI 11-13.11.2016
KUTSU JA MALLIKENGÄT
HUOM: Luokka 2 Kenkä A (Muulikenkä) leveys korjattu. Oikea leveys on 105mm.
LISÄKUVIA JA MITTOJA

Tuomarit: Jouni Laiho, Joop Wijnen

Perjantai:

08.00-08.30 Warm Up
08.30-08.45 Tuomari puhuttelu debytant
09.15-09.30 Tuomari puhuttelu avoin
09.00-10.00 Luokka 1 Debytant ryhmä 1
10.15-11.15 Luokka 1 Debytant ryhmä 2
11.30-12.25 Luokka 2 Avoin ryhmä 1
12.40-13.35 Luokka 2 Avoin ryhmä 2
13.50-14.50 Luokka 3 Debytant ryhmä 1
15.05-16.05 Luokka 3 Debytant ryhmä 2
16.20-16.55 Luokka 4 Avoin ryhmä 1
17.10-17.45 Luokka 4 Avoin ryhmä 2

Lauantai:
08.15-08.45 Warm Up
09.00-10.00 Luokka 5 Debytant ryhmä 1
10.15-11.15 Luokka 5 Debytant ryhmä 2
11.30-12.25 Luokka 6 Avoin ryhmä 1
12.40-13.35 Luokka 6 Avoin ryhmä 2
13.50-14.25 Luokka 7 Debytant ryhmä 1
14.40-15.15 Luokka 7 Debytant ryhmä 2
15.30-16.25 Luokka 8 Avoin ryhmä 1
16.40-17.35 Luokka 8 Avoin ryhmä 2
20.00-  Illallinen Holiday Inn messukeskus

Sunnuntai:
09.00-09.30 Warm Up
09.30 Hevoset areenalle
10.00-11.15 Luokka 9 Debytant finaali
11.45-13.30 Luokka 10 Avoin finaali
15.00- Palkintojen jako

LÄHTÖJÄRJESTYS / GROUPS:

Debytant / Apprentice: Lähtö 1 / Group 1
1. Caroline Kempf
2. Auke Waal, Hollanti
3. Pasi Lundelin
4. Seppo Pekkala
5. Auli Mantila
6.
7. Tero Koivula
8. Sini Lehtinen
9. Maria Leino

Avoin / Open: Lähtö 1 / Group 1
1. Yvonne Julin
2. Simon Bodner, Ruotsi
3. Kimmo Laiho
4. Riina Villanen
5. Jaakko Turunen
6. Jaakko Granström
7. Mika Nurmi








TIMETABLE HELSINKI 11-13.11.2016
INVITATION AND SPECIMEN SHOES
Note: Class 2 Shoe A (Mule shoe) width corrected. Correct width is 105mm.
Additional specifications and profile pictures of the specimen shoes

Judges: Mr. Jouni Laiho and Mr. Joop Wijnen

Friday 11.11.
08.00-08.30 Warm Up
08.30-08.45 Judges’ briefing, apprentices
09.15-09.30 Judges’ briefing, open
09.00-10.00 Class 1 Apprentice group 1
10.15-11.15 Class 1 Apprentice group 2
11.30-12.25 Class 2 Open group 1
12.40-13.35 Class 2 Open group 2
13.50-14.50 Class 3 Apprentice group 1
15.05-16.05 Class 3 Apprentice group 2
16.20-16.55 Class 4 Open group 1
17.10-17.45 Class 4 Open group 2



Sat
urday 12.11.
08.15-08.45 Warm Up
09.00-10.00 Class 5 Apprentice group 1
10.15-11.15 Class 5 Apprentice group 2
11.30-12.25 Class 6 Open group 1
12.40-13.35 Class 6 Open group 2
13.50-14.25 Class 7 Apprentice group 1
14.40-15.15 Class 7 Apprentice group 2
15.30-16.25 Class 8 Open group 1
16.40-17.35 Class 8 Open group 2
20.00-  Dinner, Holiday Inn exhibition centre


Sunday 13.11.

09.00-09.30 Warm Up
09.30 Horses arrive at the arena
10.00-11.15 Class 9 Apprentice finals
11.45-13.30 Class 10 Open finals
15.00- Prize ceremony




Debytant / Apprentice: Lähtö 2 / Group 2
1. Matti Mehtälä
2. Katariina Kuoppala
3. Henna Luomajoki
4. Katja Häkkinen
5. Tuomas Uusitalo
6. Tuuli Kuittinen
7.
8. Satu Heikinheimo



Avoin / Open: Lähtö 2 / Group 2
1. Sami Ikonen
2. Jussi Takanen
3. Siv Ørnvall, Norja
4. Tobias Johansson, Ruotsi
5. Antti Muro
6. Thomas von Troil
7. Jukka Kemiläinen